6.1 C
London
Sobota, 3 prosince, 2022

Nemá vaše batole na přebalování čas?

Jakmile se vaše děťátko dostane do stádia, že na čtyřech dokáže zdařile prozkoumávat svět, či už dokonce začne chodit, počítejte s tím, že před každým přebalováním se vám bude snažit utéct, anebo začne dělat scény, aby se mu vyhnulo.

Batolata jsou neustále v pohybu a plná energie a poslední, co chtějí, aby je maminka odnesla na přebalovací pult a vyměnila jim plenku. Pro větší děti jsou skvělé Dada extra soft 4 plenky, které jsou měkoučké a perfektně sedí a nikde neškrtí.

Berou to jako zbytečné rušení od hraní a prozkoumávání světa. Buď pláčou, vztekají se, nebo se snaží z přebalovacího pultu slézt, shazují potřeby na přebalování, plenky, či vlhčené ubrousky, prostě dělají vše, aby vám přebalování znepříjemnila.

Z nevýhody udělejte výhodu

Díky tomu, že jsou batolata fyzicky zdatnější a motoricky koordinovanější než miminka, využijte jejich dovednosti. Nechte je podat plenku, či krém na opruzeniny. Budou se cítit důležitě, zapomenou tak na to, že je vlastně přebalujete. Můžete jim do ruky dát nějakou zábavnou hračku, která šustí, hraje, nebo rozvíjí motoriku. Batole se tak snadno zabaví a vy odvedete pozornost od přebalování.

Můžete si na pomoc vzít maňásky a u přebalování jim zahrát divadlo, nebo to nechat jako odměnu po přebalení, jako takový malý rituál. Batolata rozveselí i obyčejné hraní na zmizení. Stačí vám k tomu látková plena, za kterou se schováte a budete na něj vykukovat.

Dobu přebalování využijte i k masáži nožiček, bříška a zad, nejlépe mandlovým olejem, vyprávějte písničku, zkoušejte jednoduchá říkadla, motorické hry typu: Paci, paci…

Během přebalování můžete batoleti vyprávět, že až se přebalí a ustrojí, půjdete na hřiště, budete si hrát na písku, či se budete houpat, batole se bude těšit a vy ho v klidu přebalíte. Nutné zlo v podobě přebalení snadno přebije vidina příjemně stráveného odpoledne s maminkou na hřišti, či na procházce.

- Komerční sdělení -aktuality

Nejnovější články

- Komerční sdělení -magazin

Další články autora

- Advertisement -PR článek