6.7 C
London
Sobota, 3 prosince, 2022

Přemýšlíte, do čeho investovat? Zvolit můžete oblíbené mince

Ať už jste v seniorském věku, je vám kolem padesáti nebo jste právě oslavili dvacáté narozeniny, v každém věku vás může „chytnout“ numismatika. Sbírání mincí má mnohaletou tradici a baví mnoho mužů, a občas i nějakou tu ženu. Sbírat můžete různě hodnotné mince, které se tak stanou vaší zajímavou investicí. Na trhu najdete např. mince habsburské monarchie zlaté, také mince zlaté československé a české, zvolit můžete i investiční mince zlaté, stříbrné mince a další.

Numismatická literatura

Jakmile vás začnou bavit mince, je vhodné vybavit se numismatickou literaturou. Zajímavá je např. publikace „Vládní mince zemní koruny české“ I. a II. díl, k nimž byla již vydána i publikace „Vládní mince – dodatek 1“. Sbírku můžete doplnit i o katalog Mince Československa, České republiky a Slovenské republiky, Mince Ferdinanda II. nebo třeba Mince Josefa II.

Prodej mincí můžete využít jak pro nákup mincí za předem stanovenou cenu, tak pro nákup mincí prostřednictvím dražby. Na webových stránkách dukat-mince.cz můžete právě teď koupit např. mince habsburské monarchie zlaté, a to zlatou minci 4 dukát FJI z roku 1915 za 24 000 Kč, nebo zlatou minci dukát 1915 FJI z roku 1915 za 6 000 Kč. Druhá uvedená mince Františka Josefa I. je vyrobena ze zlata 986/1000, jde o novoražbu a váží 3,49 g.

Uvedené investiční mince zlaté jsou skvělým dárkem např. u příležitostí svateb, životních jubileí, ale také Vánoc nebo třeba ukončení studia na vysoké škole.

Když chcete investovat do stříbra

Také stříbrné mince má e-shop dukat-mince.cz v nabídce. Už za 500 Kč si můžete koupit např. stříbrnou pamětní minci 200 Kč Kepler, nebo třeba stříbrnou pamětní minci 200 Kč lyžování také za 500 Kč.

Podívejte se na webové stránky dukat-mince.cz a vyberte si investiční zlato, jehož hodnota bude jistě jen stoupat.

- Komerční sdělení -aktuality

Nejnovější články

- Komerční sdělení -magazin

Další články autora

- Advertisement -PR článek