6.7 C
London
Sobota, 3 prosince, 2022

Také potřebujete ke své práci pracovní oděv a pracovní obuv?

Ať už je člověk v pracovním procesu, kanceláři nebo na stavbě, je to dress code, který ho charakterizuje. Se standardním pracovním oděvem se setkáme třeba i ve své vlastní kuchyni. Určitě uhádnete, že se jedná o zástěru. Pracovní oděvy se však mohou velmi lišit i v rámci jednoho oboru – zejména podle činnosti, kterou pracovník vykonává. Tak je tomu například ve stavebnictví.

Pracovní oděv a obuv – preventivní ochrana při práci

Pracovní oděv a pracovní obuv slouží především jako preventivní ochrana při práci. Důležité jsou zejména při práci, která je riziková. I když se nebude jednat o práci s rizikem, kvalitní pracovní oděv a pracovní obuv chrání člověka alespoň před zašpiněním a nepříznivými klimatickými podmínkami. Tam, kde je třeba zachovávat maximální čistotu, se používají jednorázové pracovní oděvy.

Pracovní oděvy se speciálními vlastnostmi

Pracovní oděvy nacházejí široké uplatnění nejen v zaměstnání, ale také třeba v domácí autodílně, při práci na zahradě nebo na stavbě. Mezi běžné pracovní oděvy patří například klasické montérky. Jedná se prakticky o univerzálnější pracovní oděv pro všechny kutily. Montérky jsou dnes běžné ve třech základních variantách. Buď jako celá montérková kombinéza, nebo jako kalhoty do pasu či montérky s laclem v kombinaci s bundou.V závislosti na tom, čemu se člověk věnuje, se někdy velmi hodí pracovní oděvy se zesílenou vrstvou v oblasti kolen a loktů.

Nedílnou součástí pracovních oděvů a pracovní obuvi by měly být samozřejmě i pracovní rukavice. Slouží jako významný prevence proti pracovním úrazům.

V různých provozech se používají pracovní oděvy se speciálními vlastnostmi. Například pracovní oděvy s vysokou viditelností, nehořlavý pracovní oděv, kyselinovzdorný pracovní oděv, antistatické pracovní oděvy, pracovní oděvy protipořezové a další.

- Komerční sdělení -aktuality

Nejnovější články

- Komerční sdělení -magazin

Další články autora

- Advertisement -PR článek